Chesterfield A | 3 - 1 | Burton & Lichfield A | Wed 20th Sep 2023 | 19:30 | D&DCL Div 1 | Derby & District League | OV |
Chesterfield B | 2½ - 1½ | Clay Cross B | Wed 20th Sep 2023 | 19:30 | D&DCL Div 3 | Derby & District League | OU |
Chesterfield B | 4 - 0 | Burton & Lichfield C | Wed 27th Sep 2023 | 19:30 | D&DCL Div 3 | Derby & District League | OU |
Ecclesall C | 2½ - 3½ | Chesterfield B | Wed 27th Sep 2023 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield C | 1 - 3 | Barnsley C | Thu 28th Sep 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Ravenfield A | 0 - 4 | Chesterfield C | Mon 2nd Oct 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Rolls Royce B | ½ - 3½ | Chesterfield A | Thu 5th Oct 2023 | 19:15 | D&DCL Div 1 | Derby & District League | OU |
Belper D | ½ - 3½ | Chesterfield B | Wed 11th Oct 2023 | 19:30 | D&DCL Div 3 | Derby & District League | OU |
Sheffield University B | 3 - 3 | Chesterfield B | Thu 12th Oct 2023 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield C | 2½ - 1½ | SASCA C | Thu 12th Oct 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield B | 4 - 0 | Rolls Royce E | Thu 19th Oct 2023 | 19:30 | D&DCL Div 3 | Derby & District League | OU |
Chesterfield | 3 - 3 | Sheffield Nomads 2 | Thu 19th Oct 2023 | 19:30 | Richardson Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Worksop A | 1½ - 4½ | Chesterfield A | Mon 23rd Oct 2023 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Woodseats D | 3 - 3 | Chesterfield C | Mon 23rd Oct 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield B | 5 - 1 | Woodseats B | Thu 26th Oct 2023 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield C | 5 - 0 | Woodseats C | Thu 2nd Nov 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Hillsborough C | 1½ - 3½ | Chesterfield C | Mon 6th Nov 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 4 - 2 | Woodseats A | Thu 9th Nov 2023 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield | 3 - 3 | SASCA 1 | Thu 16th Nov 2023 | 19:30 | Richardson Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield B | 1 - 5 | Sheffield Nomads C | Thu 23rd Nov 2023 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Darnall & Handsworth C | 2 - 4 | Chesterfield B | Mon 27th Nov 2023 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Spondon | 2 - 2 | Chesterfield B | Tue 28th Nov 2023 | 19:30 | D&DCL Div 3 | Derby & District League | OU |
Ecclesall A | ½ - 5½ | Chesterfield A | Wed 29th Nov 2023 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 4 - 0 | Belper B | Thu 30th Nov 2023 | 19:30 | D&DCL Div 1 | Derby & District League | OU |
Chesterfield C | 5 - 1 | Sheffield Nomads D | Thu 30th Nov 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
SASCA D | ½ - 3½ | Chesterfield C | Mon 4th Dec 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
SASCA D | ½ - 3½ | Chesterfield C | Mon 4th Dec 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 3½ - 2½ | SASCA A | Thu 7th Dec 2023 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 2½ - 1½ | Derby A | Thu 14th Dec 2023 | 19:30 | D&DCL Div 1 | Derby & District League | OU |
Chesterfield B | 1 - 3 | Derby D | Thu 14th Dec 2023 | 19:30 | D&DCL Div 3 | Derby & District League | OU |
Darnall & Handsworth D | 3 - 3 | Chesterfield C | Mon 18th Dec 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Barnsley B | 4 - 2 | Chesterfield B | Tue 19th Dec 2023 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 4 - 2 | Hillsborough A | Thu 4th Jan 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield C | 2½ - 3½ | Sheffield Deaf A | Thu 4th Jan 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Burton & Lichfield A | 1½ - 2½ | Chesterfield A | Wed 10th Jan 2024 | 19:15 | D&DCL Div 1 | Derby & District League | OU |
Belper E | 2 - 2 | Chesterfield B | Wed 10th Jan 2024 | 19:30 | D&DCL Div 3 | Derby & District League | OU |
Rolls Royce A | ½ - 3½ | Chesterfield A | Thu 11th Jan 2024 | 19:15 | D&DCL Div 1 | Derby & District League | OU |
Clay Cross B | 2 - 2 | Chesterfield B | Tue 16th Jan 2024 | 19:30 | D&DCL Div 3 | Derby & District League | OU |
Chesterfield B | 4 - 2 | SASCA B | Thu 18th Jan 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 1½ - 4½ | Sheffield Nomads A | Thu 25th Jan 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield C | 2½ - 1½ | Ravenfield A | Thu 25th Jan 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
SASCA C | 5 - 1 | Chesterfield C | Mon 29th Jan 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 3½ - 2½ | Worksop A | Thu 1st Feb 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads A | 3½ - 2½ | Chesterfield A | Tue 6th Feb 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 3 - 1 | Rolls Royce B | Thu 8th Feb 2024 | 19:30 | D&DCL Div 1 | Derby & District League | OU |
Chesterfield A | 1½ - 2½ | Belper A | Thu 15th Feb 2024 | 19:30 | D&DCL Div 1 | Derby & District League | OU |
Chesterfield B | 1 - 3 | Belper D | Thu 15th Feb 2024 | 19:30 | D&DCL Div 3 | Derby & District League | OU |
Woodseats A | 2½ - 3½ | Chesterfield A | Mon 19th Feb 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Belper A | 2 - 2 | Chesterfield A | Wed 21st Feb 2024 | 19:30 | D&DCL Div 1 | Derby & District League | OU |
Chesterfield A | 1½ - 2½ | Belper A | Thu 22nd Feb 2024 | 19:30 | D&DCL Cup Finals | Derby & District League | OU |
Chesterfield B | 3½ - 2½ | Sheffield University B | Thu 22nd Feb 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Darnall & Handsworth A | 0 - 6 | Chesterfield A | Mon 26th Feb 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Woodseats B | 3 - 3 | Chesterfield B | Mon 26th Feb 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Rolls Royce E | 1½ - 2½ | Chesterfield B | Thu 29th Feb 2024 | 19:15 | D&DCL Div 3 | Derby & District League | OU |
Chesterfield C | 1½ - 2½ | Darnall & Handsworth D | Thu 29th Feb 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 6 - 0 | Ecclesall A | Thu 7th Mar 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield C | 4½ - 1½ | Hillsborough C | Thu 7th Mar 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 3 - 1 | Rolls Royce A | Thu 14th Mar 2024 | 19:30 | D&DCL Div 1 | Derby & District League | OU |
Chesterfield B | 4 - 2 | Ecclesall C | Thu 14th Mar 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
SASCA A | 4 - 2 | Chesterfield A | Tue 19th Mar 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads D | 5 - 1 | Chesterfield C | Tue 19th Mar 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Burton & Lichfield C | 1 - 3 | Chesterfield B | Wed 20th Mar 2024 | 19:15 | D&DCL Div 3 | Derby & District League | OU |
Chesterfield B | 5 - 1 | Darnall & Handsworth C | Thu 21st Mar 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads C | 1½ - 4½ | Chesterfield B | Tue 26th Mar 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OV |
Belper B | ½ - 3½ | Chesterfield A | Wed 27th Mar 2024 | 19:30 | D&DCL Div 1 | Derby & District League | OU |
Chesterfield B | 3 - 1 | Spondon | Thu 28th Mar 2024 | 19:30 | D&DCL Div 3 | Derby & District League | OU |
Chesterfield B | 4 - 2 | Barnsley B | Thu 4th Apr 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Woodseats C | ½ - 3½ | Chesterfield C | Mon 8th Apr 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Derby A | 1½ - 2½ | Chesterfield A | Tue 9th Apr 2024 | 19:30 | D&DCL Div 1 | Derby & District League | OU |
Breadsall | 2½ - 1½ | Chesterfield A | Mon 15th Apr 2024 | 19:30 | D&DCL Div 1 | Derby & District League | OU |
Derby D | 2½ - 1½ | Chesterfield B | Tue 16th Apr 2024 | 19:30 | D&DCL Div 3 | Derby & District League | OU |
Chesterfield A | 4 - 2 | Darnall & Handsworth A | Thu 18th Apr 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield C | 4 - 1 | Woodseats D | Thu 18th Apr 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OV |
Hillsborough A | 2 - 4 | Chesterfield A | Mon 22nd Apr 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Deaf A | 0 - 5 | Chesterfield C | Wed 24th Apr 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 2 - 2 | Breadsall | Thu 25th Apr 2024 | 19:30 | D&DCL Div 1 | Derby & District League | OU |
Chesterfield B | 3 - 1 | Belper E | Thu 25th Apr 2024 | 19:30 | D&DCL Div 3 | Derby & District League | OU |
SASCA B | 5 - 1 | Chesterfield B | Mon 29th Apr 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Barnsley C | 2½ - 2½ | Chesterfield C | Tue 30th Apr 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield C | 0 - 0 | Sheffield Deaf | Thu 23rd May 2024 | 19:30 | Summer League Division 3 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 0 - 0 | Sheffield Nomads A | Thu 23rd May 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield B | 0 - 0 | Darnall & Handsworth A | Thu 23rd May 2024 | 19:30 | Summer League Division 2 | Sheffield & District Chess Association | OU |
SASCA A | 0 - 0 | Chesterfield A | Tue 28th May 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Ecclesall | 0 - 0 | Chesterfield B | Wed 29th May 2024 | 19:30 | Summer League Division 2 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Darnall & Handsworth B | 0 - 0 | Chesterfield C | Mon 3rd Jun 2024 | 19:30 | Summer League Division 3 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 0 - 0 | Barnsley A | Thu 6th Jun 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield B | 0 - 0 | Rotherham | Thu 6th Jun 2024 | 19:30 | Summer League Division 2 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield C | 0 - 0 | Barnsley B | Thu 13th Jun 2024 | 19:30 | Summer League Division 3 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Woodseats A | 0 - 0 | Chesterfield A | Mon 17th Jun 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Worksop | 0 - 0 | Chesterfield B | Mon 17th Jun 2024 | 19:30 | Summer League Division 2 | Sheffield & District Chess Association | OU |
SASCA B | 0 - 0 | Chesterfield C | Tue 18th Jun 2024 | 19:30 | Summer League Division 3 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield C | 0 - 0 | Woodseats B | Thu 27th Jun 2024 | 19:30 | Summer League Division 3 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Darnall & Handsworth A | 0 - 0 | Chesterfield B | Mon 1st Jul 2024 | 19:30 | Summer League Division 2 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads B | 0 - 0 | Chesterfield C | Tue 2nd Jul 2024 | 19:30 | Summer League Division 3 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads A | 0 - 0 | Chesterfield A | Tue 2nd Jul 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 0 - 0 | SASCA A | Thu 11th Jul 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield B | 0 - 0 | Ecclesall | Thu 11th Jul 2024 | 19:30 | Summer League Division 2 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Barnsley A | 0 - 0 | Chesterfield A | Tue 16th Jul 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Rotherham | 0 - 0 | Chesterfield B | Wed 17th Jul 2024 | 19:30 | Summer League Division 2 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 0 - 0 | Woodseats A | Thu 25th Jul 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield B | 0 - 0 | Worksop | Thu 25th Jul 2024 | 19:30 | Summer League Division 2 | Sheffield & District Chess Association | OU |