Woodseats C | 0 - 6 | Sheffield Nomads D | Mon 2nd Oct 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads C | 3 - 3 | Sheffield University B | Tue 3rd Oct 2023 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield University A | 4 - 2 | Sheffield Nomads B | Wed 4th Oct 2023 | 19:30 | Div 2 - Weston Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads C | 3½ - 2½ | Barnsley B | Tue 10th Oct 2023 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads D | 2½ - 1½ | Ravenfield A | Tue 17th Oct 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads 1 | 6 - 0 | Sheffield Deaf | Tue 17th Oct 2023 | 19:30 | Richardson Cup | Sheffield & District Chess Association | OV |
Chesterfield | 3 - 3 | Sheffield Nomads 2 | Thu 19th Oct 2023 | 19:30 | Richardson Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Woodseats A | 1 - 5 | Sheffield Nomads A | Mon 23rd Oct 2023 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OV |
Sheffield Nomads B | 3 - 3 | Worksop B | Tue 24th Oct 2023 | 19:30 | Div 2 - Weston Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Darnall & Handsworth B | 2 - 4 | Sheffield Nomads B | Mon 30th Oct 2023 | 19:30 | Div 2 - Weston Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads D | 2½ - 3½ | Darnall & Handsworth D | Tue 31st Oct 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OV |
SASCA B | 2 - 4 | Sheffield Nomads C | Mon 6th Nov 2023 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads A | 5½ - ½ | Ecclesall A | Tue 7th Nov 2023 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads D | 6 - 0 | Sheffield Deaf A | Tue 7th Nov 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads 1 | 3½ - 2½ | Darnall & Handsworth 1 | Tue 14th Nov 2023 | 19:30 | Richardson Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads 2 | 6 - 0 | Darnall & Handsworth 2 | Tue 14th Nov 2023 | 19:30 | Sam Haystead Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads B | 2½ - 3½ | Barnsley A | Tue 21st Nov 2023 | 19:30 | Div 2 - Weston Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads D | 3½ - 2½ | Woodseats D | Tue 21st Nov 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield B | 1 - 5 | Sheffield Nomads C | Thu 23rd Nov 2023 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
SASCA A | 3½ - 2½ | Sheffield Nomads A | Tue 28th Nov 2023 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads C | 2½ - 3½ | Woodseats B | Tue 28th Nov 2023 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield C | 5 - 1 | Sheffield Nomads D | Thu 30th Nov 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads A | 4½ - 1½ | Darnall & Handsworth A | Tue 5th Dec 2023 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads D | 2 - 2 | Hillsborough C | Tue 5th Dec 2023 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Ecclesall B | 1 - 5 | Sheffield Nomads B | Wed 13th Dec 2023 | 19:30 | Div 2 - Weston Trophy | Sheffield & District Chess Association | OV |
Hillsborough A | 3½ - 2½ | Sheffield Nomads A | Mon 18th Dec 2023 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads B | 5½ - ½ | Rotherham A | Tue 19th Dec 2023 | 19:30 | Div 2 - Weston Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads A | 3½ - 2½ | Worksop A | Tue 2nd Jan 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Barnsley | 5½ - ½ | Sheffield Nomads 2 | Tue 9th Jan 2024 | 19:30 | Sam Haystead Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OV |
Sheffield Nomads 1 | 3½ - 2½ | SASCA 1 | Tue 9th Jan 2024 | 19:30 | Richardson Cup | Sheffield & District Chess Association | OV |
Hillsborough B | ½ - 5½ | Sheffield Nomads B | Mon 15th Jan 2024 | 19:30 | Div 2 - Weston Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
SASCA C | 3 - 2 | Sheffield Nomads D | Mon 15th Jan 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Darnall & Handsworth C | 0 - 6 | Sheffield Nomads C | Mon 22nd Jan 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 1½ - 4½ | Sheffield Nomads A | Thu 25th Jan 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Darnall & Handsworth D | 2½ - 3½ | Sheffield Nomads D | Mon 29th Jan 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads A | 5 - 1 | Woodseats A | Tue 30th Jan 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads C | 1½ - 4½ | SASCA B | Tue 30th Jan 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Worksop B | 2½ - 3½ | Sheffield Nomads B | Mon 5th Feb 2024 | 19:30 | Div 2 - Weston Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads A | 3½ - 2½ | Chesterfield A | Tue 6th Feb 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Deaf A | 1½ - 4½ | Sheffield Nomads D | Wed 7th Feb 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield University B | 0 - 6 | Sheffield Nomads C | Thu 8th Feb 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads 1 | 4½ - 1½ | Ecclesall 1 | Mon 12th Feb 2024 | 19:30 | Richardson Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Barnsley C | 1 - 3 | Sheffield Nomads D | Tue 13th Feb 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OV |
Ravenfield A | 1 - 3 | Sheffield Nomads D | Mon 19th Feb 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads B | 3½ - 2½ | Darnall & Handsworth B | Tue 20th Feb 2024 | 19:30 | Div 2 - Weston Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Ecclesall A | 2 - 4 | Sheffield Nomads A | Wed 21st Feb 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Barnsley A | 4½ - 1½ | Sheffield Nomads B | Tue 27th Feb 2024 | 19:30 | Div 2 - Weston Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Ecclesall C | 1½ - 4½ | Sheffield Nomads C | Wed 28th Feb 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Woodseats D | 1 - 3 | Sheffield Nomads D | Mon 4th Mar 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads A | 2½ - 3½ | SASCA A | Tue 5th Mar 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Barnsley B | 3½ - 2½ | Sheffield Nomads C | Tue 5th Mar 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Darnall & Handsworth A | 1½ - 4½ | Sheffield Nomads A | Mon 18th Mar 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads B | 3 - 3 | Ecclesall B | Tue 19th Mar 2024 | 19:30 | Div 2 - Weston Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads D | 5 - 1 | Chesterfield C | Tue 19th Mar 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Hillsborough C | ½ - 3½ | Sheffield Nomads D | Mon 25th Mar 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads C | 1½ - 4½ | Chesterfield B | Tue 26th Mar 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OV |
Sheffield Nomads A | 5½ - ½ | Hillsborough A | Tue 2nd Apr 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads D | 2½ - 2½ | Woodseats C | Tue 2nd Apr 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads D | 3½ - ½ | Barnsley C | Tue 9th Apr 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Rotherham A | ½ - 5½ | Sheffield Nomads B | Wed 10th Apr 2024 | 19:30 | Div 2 - Weston Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Woodseats B | 1½ - 4½ | Sheffield Nomads C | Mon 15th Apr 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads B | 5 - 1 | Hillsborough B | Tue 16th Apr 2024 | 19:30 | Div 2 - Weston Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads D | 2½ - 3½ | SASCA C | Tue 16th Apr 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Worksop A | ½ - 5½ | Sheffield Nomads A | Mon 22nd Apr 2024 | 19:30 | Div 1 - Davy Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
SASCA D | ½ - 3½ | Sheffield Nomads D | Mon 22nd Apr 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
SASCA D | ½ - 3½ | Sheffield Nomads D | Mon 22nd Apr 2024 | 19:30 | Div 4 - Athenaeum Cup | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads C | 6 - 0 | Ecclesall C | Tue 23rd Apr 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads B | 5½ - ½ | Sheffield University A | Tue 30th Apr 2024 | 19:30 | Div 2 - Weston Trophy | Sheffield & District Chess Association | OV |
Sheffield Nomads C | 4 - 2 | Darnall & Handsworth C | Tue 30th Apr 2024 | 19:30 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Deaf | 0 - 0 | Sheffield Nomads B | Wed 15th May 2024 | 19:30 | Summer League Division 3 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Chesterfield A | 0 - 0 | Sheffield Nomads A | Thu 23rd May 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Barnsley B | 0 - 0 | Sheffield Nomads B | Tue 28th May 2024 | 19:30 | Summer League Division 3 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads B | 0 - 0 | SASCA B | Tue 4th Jun 2024 | 19:30 | Summer League Division 3 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads A | 0 - 0 | SASCA A | Tue 4th Jun 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Woodseats B | 0 - 0 | Sheffield Nomads B | Mon 10th Jun 2024 | 19:30 | Summer League Division 3 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Barnsley A | 0 - 0 | Sheffield Nomads A | Tue 11th Jun 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Woodseats A | 0 - 0 | Sheffield Nomads A | Mon 24th Jun 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads B | 0 - 0 | Chesterfield C | Tue 2nd Jul 2024 | 19:30 | Summer League Division 3 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads A | 0 - 0 | Chesterfield A | Tue 2nd Jul 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
SASCA A | 0 - 0 | Sheffield Nomads A | Tue 16th Jul 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads A | 0 - 0 | Barnsley A | Tue 23rd Jul 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads B | 0 - 0 | Darnall & Handsworth B | Tue 6th Aug 2024 | 19:30 | Summer League Division 3 | Sheffield & District Chess Association | OU |
Sheffield Nomads A | 0 - 0 | Woodseats A | Tue 6th Aug 2024 | 19:30 | Summer League Division 1 | Sheffield & District Chess Association | OU |