Skip to main content
Secondary menu
ECF Home
ECF Contact
LMS Contact
LMS Home
LMS - Sheffield & District Chess Association
You are here
SASCA
Main menu
Home
Fixtures
League Tables
Previous Seasons
Team Captains
Reports
Admin
Contact
Not Logged in
Login
|
Forgot Password
|
Help
Events
2023-24
Today's Fixtures
T W Crabb Shield Tournament
Div 1 - Davy Trophy
Div 2 - Weston Trophy
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
Div 4 - Athenaeum Cup
Richardson Cup
Sam Haystead Memorial Trophy
Sheffield Individual Championships
Summer League Division 1
Summer League Division 2
Summer League Division 3
Help
ECF League Management System
Club Settings
SASCA
Primary tabs
Club
Sheffield & District Chess Association
(active tab)
Sheffield Chess Centre
Yorkshire
Secondary tabs
Home
Player List
Fixtures
(active tab)
Player Stats
Settings
Click on result for match card
PDF
,
XL
,
ICAL
Home Team
Result
Away Team
Date
Time
Event
Status
Hillsborough A
3½ - 2½
SASCA A
Mon 25th Sep 2023
19:30
Div 1 - Davy Trophy
OU
SASCA C
4½ - 1½
SASCA D
Mon 25th Sep 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OV
SASCA C
2½ - 2½
Woodseats D
Mon 2nd Oct 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA A
5 - 1
Worksop A
Tue 3rd Oct 2023
19:30
Div 1 - Davy Trophy
OU
Darnall & Handsworth C
1 - 5
SASCA B
Mon 9th Oct 2023
19:30
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
OU
Darnall & Handsworth D
3½ - 2½
SASCA D
Mon 9th Oct 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Chesterfield C
2½ - 1½
SASCA C
Thu 12th Oct 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA 2
1 - 5
Darnall & Handsworth 1
Mon 16th Oct 2023
19:30
Richardson Cup
OU
SASCA 1
4 - 2
Hillsborough
Tue 17th Oct 2023
19:30
Richardson Cup
OU
Hillsborough C
1 - 4
SASCA C
Mon 23rd Oct 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA A
3½ - 2½
Darnall & Handsworth A
Tue 24th Oct 2023
19:30
Div 1 - Davy Trophy
OU
SASCA D
0 - 4
Sheffield Deaf A
Mon 30th Oct 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA D
0 - 4
Sheffield Deaf A
Mon 30th Oct 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Barnsley C
1½ - 2½
SASCA C
Tue 31st Oct 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA B
2 - 4
Sheffield Nomads C
Mon 6th Nov 2023
19:30
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
OU
SASCA 2
½ - 5½
Ecclesall 2
Mon 13th Nov 2023
19:30
Sam Haystead Memorial Trophy
OU
Chesterfield
3 - 3
SASCA 1
Thu 16th Nov 2023
19:30
Richardson Cup
OU
Woodseats B
2½ - 3½
SASCA B
Mon 20th Nov 2023
19:30
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
OU
SASCA C
2½ - 3½
Woodseats C
Mon 27th Nov 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA A
3½ - 2½
Sheffield Nomads A
Tue 28th Nov 2023
19:30
Div 1 - Davy Trophy
OU
Sheffield University B
2 - 4
SASCA B
Thu 30th Nov 2023
19:30
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
OU
SASCA D
½ - 3½
Chesterfield C
Mon 4th Dec 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Darnall & Handsworth D
1 - 3
SASCA C
Mon 4th Dec 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA D
½ - 3½
Chesterfield C
Mon 4th Dec 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Barnsley B
1 - 5
SASCA B
Tue 5th Dec 2023
19:30
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
OU
Chesterfield A
3½ - 2½
SASCA A
Thu 7th Dec 2023
19:30
Div 1 - Davy Trophy
OU
SASCA B
4½ - 1½
Ecclesall C
Mon 11th Dec 2023
19:30
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
OU
SASCA C
2 - 2
Sheffield Deaf A
Mon 11th Dec 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA D
½ - 5½
SASCA C
Mon 11th Dec 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OV
SASCA D
½ - 5½
Barnsley C
Mon 18th Dec 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Ravenfield A
1 - 3
SASCA C
Mon 18th Dec 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA D
0 - 5
Barnsley C
Mon 18th Dec 2023
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Ecclesall A
2 - 4
SASCA A
Wed 3rd Jan 2024
19:30
Div 1 - Davy Trophy
OU
Sheffield Nomads 1
3½ - 2½
SASCA 1
Tue 9th Jan 2024
19:30
Richardson Cup
OV
SASCA C
3 - 2
Sheffield Nomads D
Mon 15th Jan 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Chesterfield B
4 - 2
SASCA B
Thu 18th Jan 2024
19:30
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
OU
SASCA D
0 - 6
Woodseats C
Mon 22nd Jan 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA D
0 - 6
Woodseats C
Mon 22nd Jan 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Woodseats D
1½ - 2½
SASCA C
Mon 22nd Jan 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Darnall & Handsworth A
3½ - 2½
SASCA A
Mon 29th Jan 2024
19:30
Div 1 - Davy Trophy
OU
SASCA C
5 - 1
Chesterfield C
Mon 29th Jan 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Sheffield Nomads C
1½ - 4½
SASCA B
Tue 30th Jan 2024
19:30
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
OU
SASCA C
4 - 2
Hillsborough C
Mon 5th Feb 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA D
2½ - 3½
Darnall & Handsworth D
Mon 5th Feb 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA A
5 - 1
Woodseats A
Tue 6th Feb 2024
19:30
Div 1 - Davy Trophy
OU
Worksop A
1½ - 4½
SASCA A
Mon 12th Feb 2024
19:30
Div 1 - Davy Trophy
OU
SASCA B
5½ - ½
Barnsley B
Mon 19th Feb 2024
19:30
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
OU
SASCA D
1 - 3
Ravenfield A
Mon 26th Feb 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA C
5 - 1
Barnsley C
Mon 26th Feb 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA D
1 - 3
Ravenfield A
Mon 26th Feb 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Sheffield Nomads A
2½ - 3½
SASCA A
Tue 5th Mar 2024
19:30
Div 1 - Davy Trophy
OU
SASCA B
4 - 2
Sheffield University B
Thu 7th Mar 2024
19:30
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
OU
SASCA D
2 - 4
Woodseats D
Mon 18th Mar 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Woodseats C
0 - 5
SASCA C
Mon 18th Mar 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA D
2 - 4
Woodseats D
Mon 18th Mar 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA A
4 - 2
Chesterfield A
Tue 19th Mar 2024
19:30
Div 1 - Davy Trophy
OU
SASCA B
4 - 2
Woodseats B
Mon 25th Mar 2024
19:30
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
OU
SASCA C
3½ - 1½
Darnall & Handsworth D
Mon 25th Mar 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Woodseats A
1 - 5
SASCA A
Mon 8th Apr 2024
19:30
Div 1 - Davy Trophy
OU
SASCA D
1 - 3
Hillsborough C
Mon 8th Apr 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA D
1 - 3
Hillsborough C
Mon 8th Apr 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Sheffield Deaf A
1½ - 2½
SASCA C
Wed 10th Apr 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Sheffield Nomads D
2½ - 3½
SASCA C
Tue 16th Apr 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
Ecclesall C
½ - 5½
SASCA B
Wed 17th Apr 2024
19:30
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
OU
SASCA B
4½ - 1½
Darnall & Handsworth C
Mon 22nd Apr 2024
19:30
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
OU
SASCA D
½ - 3½
Sheffield Nomads D
Mon 22nd Apr 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA D
½ - 3½
Sheffield Nomads D
Mon 22nd Apr 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA A
4 - 2
Ecclesall A
Tue 23rd Apr 2024
19:30
Div 1 - Davy Trophy
OU
SASCA B
5 - 1
Chesterfield B
Mon 29th Apr 2024
19:30
Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy
OU
SASCA C
1½ - 2½
Ravenfield A
Mon 29th Apr 2024
19:30
Div 4 - Athenaeum Cup
OU
SASCA A
4 - 2
Hillsborough A
Tue 30th Apr 2024
19:30
Div 1 - Davy Trophy
OU
Barnsley B
0 - 0
SASCA B
Tue 14th May 2024
19:30
Summer League Division 3
OU
SASCA B
0 - 0
Woodseats B
Tue 28th May 2024
19:30
Summer League Division 3
OU
SASCA A
0 - 0
Chesterfield A
Tue 28th May 2024
19:30
Summer League Division 1
OU
Sheffield Nomads B
0 - 0
SASCA B
Tue 4th Jun 2024
19:30
Summer League Division 3
OU
Sheffield Nomads A
0 - 0
SASCA A
Tue 4th Jun 2024
19:30
Summer League Division 1
OU
SASCA B
0 - 0
Chesterfield C
Tue 18th Jun 2024
19:30
Summer League Division 3
OU
Barnsley A
0 - 0
SASCA A
Tue 18th Jun 2024
19:30
Summer League Division 1
OU
SASCA B
0 - 0
Darnall & Handsworth B
Tue 2nd Jul 2024
19:30
Summer League Division 3
OU
SASCA A
0 - 0
Woodseats A
Tue 2nd Jul 2024
19:30
Summer League Division 1
OU
Sheffield Deaf
0 - 0
SASCA B
Wed 3rd Jul 2024
19:30
Summer League Division 3
OU
Chesterfield A
0 - 0
SASCA A
Thu 11th Jul 2024
19:30
Summer League Division 1
OU
SASCA A
0 - 0
Sheffield Nomads A
Tue 16th Jul 2024
19:30
Summer League Division 1
OU
SASCA A
0 - 0
Barnsley A
Tue 6th Aug 2024
19:30
Summer League Division 1
OU
Woodseats A
0 - 0
SASCA A
Sun 11th Aug 2024
19:30
Summer League Division 1
OU