Skip to main content
Secondary menu
ECF Home
ECF Contact
LMS Contact
LMS Home
LMS - Yorkshire
You are here
York
Main menu
Home
Fixtures
League Tables
Previous Seasons
Team Captains
Reports
Admin
Contact
Not Logged in
Login
|
Forgot Password
|
Help
Events
2023 Season
Today's Fixtures
Woodhouse Cup
IM Brown Shield
Silver Rook
Reserve Match
Yorkshire u18s Team Championship - Division 1
Yorkshire u18s Team Championship - Division 2
Yorkshire u18s - Round Robin
Help
ECF League Management System
Club Settings
York
Primary tabs
Club
York and District League
York Chess Club
Yorkshire
(active tab)
Secondary tabs
Home
Player List
Fixtures
(active tab)
Player Stats
Settings
Click on result for match card
PDF
,
XL
,
ICAL
Home Team
Result
Away Team
Date
Time
Event
Status
Ilkley Dragons
3½ - 4½
York B
Sat 16th Sep 2023
14:30
Woodhouse Cup
OU
York C
2 - 6
Rose Forgrove A
Sat 16th Sep 2023
14:30
IM Brown Shield
OU
York D
2 - 6
Hull & East Riding B
Sun 17th Sep 2023
14:30
IM Brown Shield
OU
York A
4½ - 3½
Harrogate A
Sat 23rd Sep 2023
14:30
Woodhouse Cup
OU
Bradford A
3 - 5
York A
Sat 30th Sep 2023
14:30
Woodhouse Cup
OU
York B
4 - 4
Huddersfield
Sat 30th Sep 2023
14:30
Woodhouse Cup
OU
Harrogate B
4 - 3
York C
Sat 30th Sep 2023
14:30
IM Brown Shield
OU
Calderdale B
3 - 5
York D
Sat 30th Sep 2023
14:30
IM Brown Shield
OU
Leeds B
5 - 1
York E
Sat 30th Sep 2023
14:30
Silver Rook
OU
Leeds A
2½ - 5½
York B
Sat 14th Oct 2023
14:30
Woodhouse Cup
OU
York A
3 - 5
Hull & East Riding A
Sat 14th Oct 2023
14:30
Woodhouse Cup
OU
York D
4 - 4
Wakefield
Sat 14th Oct 2023
14:30
IM Brown Shield
OU
York C
3 - 5
Hull & East Riding B
Sat 14th Oct 2023
14:30
IM Brown Shield
OU
Alwoodley B
2½ - 3½
York E
Sat 14th Oct 2023
14:30
Silver Rook
OU
York E
2 - 4
Holmfirth
Sat 4th Nov 2023
14:30
Silver Rook
OU
York Fishergate
1 - 7
Leeds Blues
Sun 5th Nov 2023
10:00
Yorkshire u18s Team Championship - Division 1
OV
Ilkley Jaguars
1 - 7
York Chessnuts
Sun 5th Nov 2023
10:00
Yorkshire u18s Team Championship - Division 1
OV
York Chessnuts
2½ - 5½
Hull & East Riding A
Sun 5th Nov 2023
12:30
Yorkshire u18s Team Championship - Division 1
OU
Sheffield A
6 - 2
York Fishergate
Sun 5th Nov 2023
12:30
Yorkshire u18s Team Championship - Division 1
OV
York A
6 - 2
York B
Sat 18th Nov 2023
14:30
Woodhouse Cup
OU
Rose Forgrove B
3½ - 4½
York D
Sat 18th Nov 2023
14:30
IM Brown Shield
OU
York C
5½ - 2½
Wakefield
Sat 18th Nov 2023
14:30
IM Brown Shield
OU
York E
1 - 5
Ilkley Knights
Sat 18th Nov 2023
14:30
Silver Rook
OU
Calderdale A
3½ - 4½
York A
Sat 2nd Dec 2023
14:30
Woodhouse Cup
OU
York B
2½ - 5½
Sheffield A
Sat 2nd Dec 2023
14:30
Woodhouse Cup
OU
Calderdale B
2 - 6
York C
Sat 2nd Dec 2023
14:30
IM Brown Shield
OU
Alwoodley A
4½ - 3½
York D
Sat 2nd Dec 2023
14:30
IM Brown Shield
OU
Doncaster
6 - 0
York E
Sat 2nd Dec 2023
14:30
Silver Rook
OU
Leeds Yellows
0 - 8
York Chessnuts
Sun 10th Dec 2023
10:00
Yorkshire u18s Team Championship - Division 1
OU
York Fishergate
5½ - 2½
Leeds Whites
Sun 10th Dec 2023
10:00
Yorkshire u18s Team Championship - Division 1
OU
York Chessnuts
5½ - 2½
HDCA Holmfirth Gambiteers
Sun 10th Dec 2023
12:30
Yorkshire u18s Team Championship - Division 1
OU
York Fishergate
3 - 5
Ilkley Jaguars
Sun 10th Dec 2023
12:30
Yorkshire u18s Team Championship - Division 1
OU
York E
4 - 2
Harrogate C
Sat 13th Jan 2024
14:30
Silver Rook
OU
York
3 - 1
Harrogate
Sat 13th Jan 2024
14:30
Reserve Match
OU
York B
4 - 4
Harrogate A
Sat 27th Jan 2024
14:30
Woodhouse Cup
OU
Huddersfield
3 - 5
York A
Sat 27th Jan 2024
14:30
Woodhouse Cup
OU
Alwoodley A
4 - 4
York C
Sat 27th Jan 2024
14:30
IM Brown Shield
OU
York D
3 - 5
Sheffield B
Sat 27th Jan 2024
14:30
IM Brown Shield
OU
Leeds Blues
5 - 3
York Chessnuts
Sun 11th Feb 2024
10:00
Yorkshire u18s Team Championship - Division 1
OU
Ilkely Immortals
6½ - 1½
York Fishergate
Sun 11th Feb 2024
10:00
Yorkshire u18s Team Championship - Division 1
OU
York Chessnuts
8 - 0
Leeds Whites
Sun 11th Feb 2024
13:00
Yorkshire u18s Team Championship - Division 1
OU
York Fishergate
2½ - 5½
Leeds Yellows
Sun 11th Feb 2024
13:00
Yorkshire u18s Team Championship - Division 1
OU
York A
4½ - 3½
Leeds A
Sat 17th Feb 2024
14:30
Woodhouse Cup
OU
Bradford A
8 - 0
York B
Sat 17th Feb 2024
14:30
Woodhouse Cup
OU
York C
3½ - 4½
York D
Sat 17th Feb 2024
14:30
IM Brown Shield
OU
York E
6 - 0
Bradford B
Sat 17th Feb 2024
14:30
Silver Rook
OU
York B
2 - 6
Hull & East Riding A
Sat 6th Apr 2024
14:30
Woodhouse Cup
OU
Sheffield A
4½ - 3½
York A
Sat 6th Apr 2024
14:30
Woodhouse Cup
OU
York D
1 - 7
Rose Forgrove A
Sat 6th Apr 2024
14:30
IM Brown Shield
OU
Sheffield B
5½ - 2½
York C
Sat 6th Apr 2024
14:30
IM Brown Shield
OU
Meltham
2½ - 3½
York E
Sat 6th Apr 2024
14:30
Silver Rook
OU
York A
4½ - 3½
Ilkley Dragons
Sat 20th Apr 2024
14:30
Woodhouse Cup
OU
Calderdale A
4 - 4
York B
Sat 20th Apr 2024
14:30
Woodhouse Cup
OU
York C
6 - 2
Rose Forgrove B
Sat 20th Apr 2024
14:30
IM Brown Shield
OU
Harrogate B
3½ - 4½
York D
Sat 20th Apr 2024
14:30
IM Brown Shield
OU
York E
6 - 0
Settle
Sat 20th Apr 2024
14:30
Silver Rook
OU